Unable to create /cache/mod_novasfh/sfh_56.xml configuration file.
Click here for more information.
Please update your Flash Player to view content.
Español

Pregàries en equip

 

Per a reunions dels equips, de grups, trobades.

Veure-les totes

Escolta de la Paraula, constància

De l’Evangeli de Sant Mateu (7, 21.24-27):

“No tothom qui em diu: "Senyor, Senyor", entrarà al Regne del cel, sinó el qui fa la voluntat del meu Pare del cel.    Per això, tothom qui escolta aquestes meves paraules i les compleix, s'assembla a un home assenyat que va construir la seva casa sobre roca. Va caure la pluja, van arribar les torrentades, bufaren els vents i envestiren contra aquella casa, però no es va ensorrar, perquè estava fonamentada sobre roca. En canvi, tothom qui escolta aquestes meves paraules i no les compleix, s'assembla a un home sense seny que va construir la seva casa damunt de sorra. Va caure la pluja, van arribar les torrentades, bufaren els vents i envestiren contra aquella casa, i la casa es va ensorrar: la seva ruïna fou completa”.

PREGÀRIA

Concedeix-nos, Senyor, saber construir sobre roca:

concedeix-nos constància i esperit obert

per escoltar la teva Paraula,

i coherència i coratge per portar-la a la vida.

I ajuda’ns a què aquest esperit es faci realitat

en el nostre equip i en el nostre centre.

 

 

 

 

 

 

Informa't

Fes-te amic nostre al

Segueix-nos al

Seguir a webdepastoral en Twitter

Comparteix aquest article